Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-470NC
CDRH105RNP-470NC
Part No.:
CDRH105RNP-470NC
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2A 130 MOHM SMD
Series:
CDRH105R
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
2 A
Current-Saturation(Isat):
2A
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-470NC.pdf
1. How to order CDRH105RNP-470NC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH105RNP-470NC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH105RNP-470NC?
Image CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Part Number CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Current-Saturation(Isat) 2A 2A 2A 2A 2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz