Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-150NC
CDRH105RNP-150NC
Part No.:
CDRH105RNP-150NC
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-150NC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.4A 41 MOHM SMD
Series:
CDRH105R
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
3.4 A
Current-Saturation(Isat):
3.6A
DCResistance(DCR):
41mOhm Max
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-150NC.pdf
1. How to order CDRH105RNP-150NC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH105RNP-150NC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH105RNP-150NC?
Image CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Part Number CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 3.4 A 3.4 A 3.4 A 3.4 A 3.4 A
Current-Saturation(Isat) 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 41mOhm Max 41mOhm Max 41mOhm Max 41mOhm Max 41mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz