Cincon Electronics Co. LTD CHE100W-24S15
CHE100W-24S15
Part No.:
CHE100W-24S15
Datasheet:
ShinYuaCHE100W-24S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 101W
Series:
CHE100W (100W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
6.7A
Power(Watts):
101 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
90.5%
Size/Dimension:
2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Datasheet:
ShinYuaCHE100W-24S15.pdf
1. How to order CHE100W-24S15 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CHE100W-24S15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHE100W-24S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHE100W-24S15.
Image CHE100W-24S05 CHE100W-24S12 CHE100W-48S12 CHE100W-24S15 CHE100W-48S05
Part Number CHE100W-24S05 CHE100W-24S12 CHE100W-48S12 CHE100W-24S15 CHE100W-48S05
Package/Case Half Brick Half Brick Half Brick Half Brick Half Brick
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series CHE100W (100W) CHE100W (100W) CHE100W (100W) CHE100W (100W) CHE100W (100W)
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 6.7A 6.7A 6.7A 6.7A 6.7A
Power(Watts) 101 W 101 W 101 W 101 W 101 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 90.5% 90.5% 90.5% 90.5% 90.5%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)