Cincon Electronics Co. LTD CHE100W-48S24
CHE100W-48S24
Part No.:
CHE100W-48S24
Datasheet:
ShinYuaCHE100W-48S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 101W
Series:
CHE100W (100W)
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
24V
Current-Output(Max):
4.2A
Power(Watts):
101 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
91%
Size/Dimension:
2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)