Victron Energy CIP137125010
CIP137125010
Part No.:
CIP137125010
Manufacturer:
Victron Energy
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
CIP137125010.pdf
Description:
MEGA-FUSE 125A/58V FOR 48V PRODU
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
FuseSize:
2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm)
CurrentRating(Amps):
125 A
ForUseWith/RelatedProducts:
FuseType:
Bolt Down
FuseholderType:
Block
NumberofCircuits:
1
Voltage:
58V