Victron Energy CIP137250010
CIP137250010
Part No.:
CIP137250010
Manufacturer:
Victron Energy
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
CIP137250010.pdf
Description:
VICTRON MEGA-FUSE 250A/58V FOR 4
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
FuseSize:
2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm)
CurrentRating(Amps):
250 A
ForUseWith/RelatedProducts:
FuseType:
Bolt Down
FuseholderType:
Block
NumberofCircuits:
1
Voltage:
58V
Orientation:
Horizontal and Vertical
TerminationStyle:
Bolt Down
ContactMaterial:
Category:
Fuseholders
Datasheet:
ShinYuaCIP137250010.pdf
1. How to order CIP137250010 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CIP137250010 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIP137250010?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIP137250010.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CIP137300010 CIP050060000 CIP137200010 CIP137250010 CIP000100001
Part Number CIP137300010 CIP050060000 CIP137200010 CIP137250010 CIP000100001
Manufacturer Victron Energy Victron Energy Victron Energy Victron Energy Victron Energy
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
FuseSize 2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm) 2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm) 2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm) 2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm) 2.638 L x 0.748 W (67.00mm x 19.00mm)
CurrentRating(Amps) 250 A 250 A 250 A 250 A 250 A
FuseType Bolt Down Bolt Down Bolt Down Bolt Down Bolt Down
FuseholderType Block Block Block Block Block
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
Voltage 58V 58V 58V 58V 58V