KEMET CK05BX103KT/R
CK05BX103KT/R
Part No.:
CK05BX103KT/R
Datasheet:
ShinYuaCK05BX103KT/R.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V BX RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm)
Height-Seated(Max):
0.200 (5.08mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)
Datasheet:
ShinYuaCK05BX103KT/R.pdf
1. How to order CK05BX103KT/R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CK05BX103KT/R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK05BX103KT/R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK05BX103KT/R.
Image CK05BX104KT/R CK05BX104K CK05BX102KTR CK05BX103KT/R CK05BX471K
Part Number CK05BX104KT/R CK05BX104K CK05BX102KTR CK05BX103KT/R CK05BX471K
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm)
Height-Seated(Max) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm)