KEMET CK05BX104K
CK05BX104K
Part No.:
CK05BX104K
Datasheet:
ShinYuaCK05BX104K.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V BX RADIAL
Packaging:
Bag
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm)
Height-Seated(Max):
0.200 (5.08mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)
Datasheet:
ShinYuaCK05BX104K.pdf
1. How to order CK05BX104K on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CK05BX104K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK05BX104K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK05BX104K.
7.How to contact us to get technical supports, such as CK05BX104K pin diagram, CK05BX104K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK05BX104KT/R CK05BX104K CK05BX102KTR CK05BX103KT/R CK05BX471K
Part Number CK05BX104KT/R CK05BX104K CK05BX102KTR CK05BX103KT/R CK05BX471K
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm) 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.29mm)
Height-Seated(Max) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm) 0.200 (5.08mm)