Comchip Technology CMS100N03H8-HF
CMS100N03H8-HF
Part No.:
CMS100N03H8-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package:
DFN5x6 (PR-PAK)
Datasheet:
ShinYuaCMS100N03H8-HF.pdf
Description:
MOSFET N-CH 30V 100A DFN5X6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
FETType:
N-Channel
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
DraintoSourceVoltage(Vdss):
30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C:
100A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn):
RdsOn(Max)@IdVgs:
1.8mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id:
2.5V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs:
82 nC @ 10 V
Vgs(Max):
±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds:
4222 pF @ 15 V
FETFeature:
PowerDissipation(Max):
3.6W (Ta), 83W (Tc)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)