Comchip Technology CMS30N10V8-HF
CMS30N10V8-HF
Part No.:
CMS30N10V8-HF
Package:
8-PDFN (SPR-PAK ) (3.3x3.3)
Datasheet:
CMS30N10V8-HF.pdf
Description:
MOSFET N-CH 100V 8PDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
FETType:
N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss):
100 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C:
30A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn):
4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs:
24mOhm @ 10V, 10A
Vgs(th)(Max)@Id:
2.5V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs:
34 nC @ 10 V
Vgs(Max):
±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds:
1325 pF @ 30 V
FETFeature:
PowerDissipation(Max):
2.1W (Ta), 31.3W (Tc)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)