Comchip Technology CPDFR24V-HF
CPDFR24V-HF
Part No.:
CPDFR24V-HF
Datasheet:
CPDFR24V-HF.pdf
Description:
DIODE ESD PROTECT 24V 1005
Series:
CPDFR
ProductStatus:
Obsolete
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
25V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
47W
Capacitance@Frequency:
10pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaCPDFR24V-HF.pdf
1. How to order CPDFR24V-HF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CPDFR24V-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPDFR24V-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPDFR24V-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPDFR24V-HF
Part Number CPDFR24V-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case 1005 (2512 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Series CPDFR
ProductStatus Obsolete
Type Zener
UnidirectionalChannels -
BidirectionalChannels 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 25V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 47V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1A (8/20µs)
Power-PeakPulse 47W
PowerLineProtection No
Applications General Purpose
Capacitance@Frequency 10pF @ 1MHz
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C (TJ)