Sensata-Crydom CWD2410-10
CWD2410-10
Part No.:
CWD2410-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaCWD2410-10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk
Series:
CW24
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC
Voltage-Input:
3 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 280 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaCWD2410-10.pdf
1. How to order CWD2410-10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CWD2410-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWD2410-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWD2410-10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CWD2410-10 pin diagram, CWD2410-10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWD2425 CWD2410-10 CWD2425-10 CWD2425P CWD2450
Part Number CWD2425 CWD2410-10 CWD2425-10 CWD2425P CWD2450
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CW24 CW24 CW24 CW24 CW24
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC
Voltage-Load 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V
LoadCurrent 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A