Sensata-Crydom CWD4810-10
CWD4810-10
Part No.:
CWD4810-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaCWD4810-10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-660V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk
Series:
CW48
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 660 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaCWD4810-10.pdf
1. How to order CWD4810-10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CWD4810-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWD4810-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWD4810-10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CWD4810-10 pin diagram, CWD4810-10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWD48125 CWD4810-10 CWA48125E-10 CWD4850P CWD4890P
Part Number CWD48125 CWD4810-10 CWA48125E-10 CWD4850P CWD4890P
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CW48 CW48 CW48 CW48 CW48
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V
LoadCurrent 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A