Sensata-Crydom DC100D20
DC100D20
Part No.:
DC100D20
Datasheet:
ShinYuaDC100D20.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-72V
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 72 V
LoadCurrent:
20 A
On-StateResistance(Max):
12 mOhms
TerminationStyle:
Screw Terminal
Datasheet:
ShinYuaDC100D20.pdf
1. How to order DC100D20 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DC100D20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DC100D20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DC100D20.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DC100D20 pin diagram, DC100D20 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DC100D60C DC60D100C DC100D10 DC100D20 DC100D40C
Part Number DC100D60C DC60D100C DC100D10 DC100D20 DC100D40C
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PowerPlus DC PowerPlus DC PowerPlus DC PowerPlus DC PowerPlus DC
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 1 V ~ 72 V 1 V ~ 72 V 1 V ~ 72 V 1 V ~ 72 V 1 V ~ 72 V
LoadCurrent 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
On-StateResistance(Max) 12 mOhms 12 mOhms 12 mOhms 12 mOhms 12 mOhms