Sensata-Crydom DC200D10C
DC200D10C
Part No.:
DC200D10C
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaDC200D10C.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 1-150V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk,Box
Series:
PowerPlus DC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 150 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
40 mOhms