Sensata-Crydom DRA1-CMXE200D3
DRA1-CMXE200D3
Part No.:
DRA1-CMXE200D3
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDRA1-CMXE200D3.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 1-200V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
DRA
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
20 ~ 28VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 200 V
LoadCurrent:
3 A
On-StateResistance(Max):
200 mOhms
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaDRA1-CMXE200D3.pdf
1. How to order DRA1-CMXE200D3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRA1-CMXE200D3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRA1-CMXE200D3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DRA1-CX380D5 DRA1-CMX60D5 DRA1-CXE240D5R DRA1-CMXE200D3 DRA4-MCX240D5
Part Number DRA1-CX380D5 DRA1-CMX60D5 DRA1-CXE240D5R DRA1-CMXE200D3 DRA4-MCX240D5
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DRA DRA DRA DRA DRA
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 20 ~ 28VDC 20 ~ 28VDC 20 ~ 28VDC 20 ~ 28VDC 20 ~ 28VDC
Voltage-Load 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V
LoadCurrent 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
On-StateResistance(Max) 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms 200 mOhms