Sensata-Crydom DRC3P48C400
DRC3P48C400
Part No.:
DRC3P48C400
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDRC3P48C400.pdf
Description:
RELAY SSR 480 V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
Solicon DRC
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
36 ~ 55VAC/DC
Voltage-Load:
48 V ~ 530 V
LoadCurrent:
7.6 A