Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1088LU-10+T
DS1088LU-10+T
Part No.:
DS1088LU-10+T
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1088LU-10+T.pdf
Description:
IC ECONOSCILLATOR 10MHZ 8-USOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
EconOscillator™
ProductStatus:
Active
Type:
Clock Generator
PLL:
No
Input:
Clock
Output:
Clock
NumberofCircuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:1
Differential-Input:Output:
No/No
Frequency-Max:
10MHz
Divider/Multiplier:
Yes/No
Voltage-Supply:
2.7V ~ 3.6V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 85°C