E-T-A E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A
E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A
Part No.:
E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Solid State Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaE-1048-8D4-C0A0-0U3-20A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
E-1048-8D
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Socketable
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
12 ~ 24VDC
Voltage-Load:
8.5 V ~ 32 V
LoadCurrent:
20 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Plug In
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
1. How to order E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E-1048-8D4-C0A0-0U3-20A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Package/Case - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series E-1048-8D E-1048-8D E-1048-8D E-1048-8D E-1048-8D
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Socketable Socketable Socketable Socketable Socketable
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC
Voltage-Load 8.5 V ~ 32 V 8.5 V ~ 32 V 8.5 V ~ 32 V 8.5 V ~ 32 V 8.5 V ~ 32 V
LoadCurrent 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A