Sensata-Crydom EL100D10-12
EL100D10-12
Part No.:
EL100D10-12
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaEL100D10-12.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
EL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
10 ~ 14VDC
Voltage-Load:
3 V ~ 100 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
10 mOhms