Sensata-Crydom EL100D10-24N
EL100D10-24N
Part No.:
EL100D10-24N
Datasheet:
ShinYuaEL100D10-24N.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
Packaging:
Bulk,Box
Voltage-Input:
21 ~ 27VDC
Voltage-Load:
3 V ~ 100 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
10 mOhms