Sensata-Crydom EL100D5-05
EL100D5-05
Part No.:
EL100D5-05
Datasheet:
ShinYuaEL100D5-05.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 5A 3-100V
Packaging:
Bulk
Voltage-Input:
4 ~ 8VDC
Voltage-Load:
3 V ~ 100 V
LoadCurrent:
5 A
On-StateResistance(Max):
40 mOhms