Sensata-Crydom EL100D5-24
EL100D5-24
Part No.:
EL100D5-24
Datasheet:
ShinYuaEL100D5-24.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 5A 3-100V
Packaging:
Bulk,Bulk
Voltage-Input:
21 ~ 27VDC
Voltage-Load:
3 V ~ 100 V
LoadCurrent:
5 A
On-StateResistance(Max):
40 mOhms