Sensata-Crydom EL240A10-05
EL240A10-05
Part No.:
EL240A10-05
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaEL240A10-05.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
EL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 8VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 280 V
LoadCurrent:
10 A