United Chemi-Con EMLK250ADA330MF61G
EMLK250ADA330MF61G
Part No.:
EMLK250ADA330MF61G
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaEMLK250ADA330MF61G.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Alchip™- MLK
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
48 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
51.84 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.240 (6.10mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)