TE Connectivity Laird EXW136TNX
EXW136TNX
Part No.:
EXW136TNX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXW136TNX.pdf
Description:
RF ANT 149MHZ WHIP STR TNX CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXW
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
149MHz
FrequencyRange:
136MHz ~ 162MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
TNX
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
8.750 (222.25mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXW136TNX.pdf
1. How to order EXW136TNX on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXW136TNX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXW136TNX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXW136TNX.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXW136TNX pin diagram, EXW136TNX datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXW400TNX EXW30BNX EXW136BNX EXW136TNX EXW148BNX
Part Number EXW400TNX EXW30BNX EXW136BNX EXW136TNX EXW148BNX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXW EXW EXW EXW EXW
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 149MHz 149MHz 149MHz 149MHz 149MHz
FrequencyRange 136MHz ~ 162MHz 136MHz ~ 162MHz 136MHz ~ 162MHz 136MHz ~ 162MHz 136MHz ~ 162MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR - - - - -
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination TNX TNX TNX TNX TNX
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm)