TE Connectivity Laird EXW148BNX
EXW148BNX
Part No.:
EXW148BNX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXW148BNX.pdf
Description:
RF ANT 161MHZ WHIP STR BNX CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXW
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
161MHz
FrequencyRange:
148MHz ~ 174MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
BNX
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
8.750 (222.25mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXW148BNX.pdf
1. How to order EXW148BNX on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXW148BNX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXW148BNX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXW148BNX.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXW148BNX pin diagram, EXW148BNX datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXW400TNX EXW30BNX EXW136BNX EXW136TNX EXW148BNX
Part Number EXW400TNX EXW30BNX EXW136BNX EXW136TNX EXW148BNX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXW EXW EXW EXW EXW
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 161MHz 161MHz 161MHz 161MHz 161MHz
FrequencyRange 148MHz ~ 174MHz 148MHz ~ 174MHz 148MHz ~ 174MHz 148MHz ~ 174MHz 148MHz ~ 174MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR - - - - -
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination BNX BNX BNX BNX BNX
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm) 8.750 (222.25mm)