TE Connectivity Laird EXW148TNX
EXW148TNX
Part No.:
EXW148TNX
Datasheet:
ShinYuaEXW148TNX.pdf
Description:
RF ANT 161MHZ WHIP STR TNX CONN
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
161MHz
FrequencyRange:
148MHz ~ 174MHz
Termination:
TNX
Height(Max):
8.750 (222.25mm)