Littelfuse Inc. FBMOV115M
FBMOV115M
Part No.:
FBMOV115M
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Varistors, MOVs
Package:
Datasheet:
ShinYuaFBMOV115M.pdf
Description:
VARISTOR 180V 40KA AXIAL CYLINDR
Packaging:
Bulk
Series:
FBMOV
ProductStatus:
Active
MaximumACVolts:
115 V
MaximumDCVolts:
150 V
VaristorVoltage(Min):
162 V
VaristorVoltage(Typ):
180 V
VaristorVoltage(Max):
198 V
Current-Surge:
40 kA
Energy:
340J
NumberofCircuits:
1
Capacitance@Frequency:
6400 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C (TA)
Features:
Thermally Protected
MountingType:
Screw Mount
Category:
TVS - Varistors, MOVs
Datasheet:
ShinYuaFBMOV115M.pdf
1. How to order FBMOV115M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FBMOV115M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FBMOV115M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FBMOV115M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FBMOV115M pin diagram, FBMOV115M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FBMOV130M FBMOV150M FBMOV175M FBMOV140M FBMOV115M
Part Number FBMOV130M FBMOV150M FBMOV175M FBMOV140M FBMOV115M
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FBMOV FBMOV FBMOV FBMOV FBMOV
ProductStatus Active Active Active Active Active
MaximumACVolts 115 V 115 V 115 V 115 V 115 V
MaximumDCVolts 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
VaristorVoltage(Min) 162 V 162 V 162 V 162 V 162 V
VaristorVoltage(Typ) 180 V 180 V 180 V 180 V 180 V
VaristorVoltage(Max) 198 V 198 V 198 V 198 V 198 V
Current-Surge 40 kA 40 kA 40 kA 40 kA 40 kA
Energy 340J 340J 340J 340J 340J
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
Capacitance@Frequency 6400 pF @ 1 MHz 6400 pF @ 1 MHz 6400 pF @ 1 MHz 6400 pF @ 1 MHz 6400 pF @ 1 MHz