Littelfuse Inc. FBMOV230M
FBMOV230M
Part No.:
FBMOV230M
Datasheet:
ShinYuaFBMOV230M.pdf
Description:
VARISTOR 360V 40KA AXIAL CYLINDR
Packaging:
Bulk
MaximumACVolts:
230 V
MaximumDCVolts:
300 V
VaristorVoltage(Min):
324 V
VaristorVoltage(Typ):
360 V
VaristorVoltage(Max):
396 V
Energy:
600J
Capacitance@Frequency:
3000 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C (TA)