Littelfuse Inc. FBMOV320M
FBMOV320M
Part No.:
FBMOV320M
Datasheet:
ShinYuaFBMOV320M.pdf
Description:
VARISTOR 510V 40KA AXIAL CYLINDR
MaximumACVolts:
320 V
MaximumDCVolts:
420 V
VaristorVoltage(Min):
459 V
VaristorVoltage(Typ):
510 V
VaristorVoltage(Max):
561 V
Energy:
780J
Capacitance@Frequency:
2160 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C (TA)