Littelfuse Inc. FBMOV385M
FBMOV385M
Part No.:
FBMOV385M
Datasheet:
ShinYuaFBMOV385M.pdf
Description:
VARISTOR 620V 40KA AXIAL CYLINDR
MaximumACVolts:
385 V
MaximumDCVolts:
505 V
VaristorVoltage(Min):
558 V
VaristorVoltage(Typ):
620 V
VaristorVoltage(Max):
682 V
Energy:
860J
Capacitance@Frequency:
1800 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C (TA)