Littelfuse Inc. FBMOV440M
FBMOV440M
Part No.:
FBMOV440M
Datasheet:
ShinYuaFBMOV440M.pdf
Description:
VARISTOR 715V 40KA AXIAL CYLINDR
Packaging:
Bulk,Box
MaximumACVolts:
440 V
MaximumDCVolts:
585 V
VaristorVoltage(Min):
643 V
VaristorVoltage(Typ):
715 V
VaristorVoltage(Max):
787 V
Energy:
940J
Capacitance@Frequency:
1580 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C (TA)