Littelfuse Inc. FCD060315TP
FCD060315TP
Part No.:
FCD060315TP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaFCD060315TP.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 315MA 32VDC 0603
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
FCD
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
315 mA
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
0603 (1608 Metric)
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.0004
OperatingTemperature:
cULus
Color:
-55°C ~ 125°C