Littelfuse Inc. FCD060800TP
FCD060800TP
Part No.:
FCD060800TP
Datasheet:
ShinYuaFCD060800TP.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603
CurrentRating(Amps):
800 mA
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
MeltingI²t:
35A
Color:
-55°C ~ 125°C