Littelfuse Inc. FCD061315TP
FCD061315TP
Part No.:
FCD061315TP
Datasheet:
ShinYuaFCD061315TP.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 3.15A 24VDC 0603
CurrentRating(Amps):
3.15 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
24 V
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.17
Color:
-55°C ~ 125°C