Omron Automation and Safety G3F-203S-DC3-28
G3F-203S-DC3-28
Part No.:
G3F-203S-DC3-28
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Solid State Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaG3F-203S-DC3-28.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-264V
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
G3F
ProductStatus:
Active
MountingType:
Socketable
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
3 ~ 28VDC
Voltage-Load:
75 V ~ 264 V
LoadCurrent:
3 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Plug In
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaG3F-203S-DC3-28.pdf
1. How to order G3F-203S-DC3-28 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the G3F-203S-DC3-28 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G3F-203S-DC3-28?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image G3F-203SN DC5-24 G3F-203SN-VD DC5-24 G3F-203SLN DC24 G3F-203S-DC3-28 G3F-202SN-VD AC200/220
Package/Case - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series G3F G3F G3F G3F G3F
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Socketable Socketable Socketable Socketable Socketable
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 3 ~ 28VDC 3 ~ 28VDC 3 ~ 28VDC 3 ~ 28VDC 3 ~ 28VDC
Voltage-Load 75 V ~ 264 V 75 V ~ 264 V 75 V ~ 264 V 75 V ~ 264 V 75 V ~ 264 V
LoadCurrent 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A