Renesas Electronics America Inc ICS345RIP
ICS345RIP
Part No.:
ICS345RIP
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package:
20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaICS345RIP.pdf
Description:
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
VersaClock®
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Clock/Frequency Synthesizer
PLL:
Yes with Bypass
Input:
Clock, Crystal
Output:
LVCMOS
NumberofCircuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:9
Differential-Input:Output:
No/No
Frequency-Max:
200MHz
Divider/Multiplier:
No/Yes
Voltage-Supply:
3.15V ~ 3.45V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C