Infineon Technologies IPA50R350CP
IPA50R350CP
Part No.:
IPA50R350CP
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package:
Datasheet:
ShinYuaIPA50R350CP.pdf
Description:
10A, 500V, 0.35OHM, N-CHANNEL
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
FETType:
Technology:
DraintoSourceVoltage(Vdss):
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C: