Infineon Technologies IPD64CN10N G
IPD64CN10N G
Part No.:
IPD64CN10N G
Datasheet:
ShinYuaIPD64CN10N G.pdf
Description:
MOSFET N-CH 100V 17A TO252-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
OptiMOS™
ProductStatus:
Obsolete
DraintoSourceVoltage(Vdss):
100 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C:
17A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn):
10V
RdsOn(Max)@IdVgs:
64mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id:
4V @ 20µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs:
9 nC @ 10 V
Vgs(Max):
±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds:
569 pF @ 50 V
FETFeature:
PowerDissipation(Max):
44W (Tc)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)