Littelfuse Inc. LFJ102001STST
LFJ102001STST
Part No.:
LFJ102001STST
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
ShinYuaLFJ102001STST.pdf
Description:
1000VDC HLDR STUD TERMINAL 200A
Packaging:
Box
Series:
LFJ1000
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
FuseSize:
1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm)
CurrentRating(Amps):
200 A
ForUseWith/RelatedProducts:
Bolt Mount Cartridge Fuses
FuseType:
Bolt Down
FuseholderType:
Block
NumberofCircuits:
1
Voltage:
1000V
Orientation:
Horizontal
TerminationStyle:
Bolt Down
ContactMaterial:
Category:
Fuseholders
Datasheet:
ShinYuaLFJ102001STST.pdf
1. How to order LFJ102001STST on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LFJ102001STST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LFJ102001STST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LFJ102001STST.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LFJ102001CST LFJ102001C LFJ104001C LFJ104501STST LFJ102001STST
Part Number LFJ102001CST LFJ102001C LFJ104001C LFJ104501STST LFJ102001STST
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Packaging Box Box Box Box Box
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
FuseSize 1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm) 1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm) 1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm) 1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm) 1.496 Dia x 5.75 L (38mm x 146.05mm)
CurrentRating(Amps) 200 A 200 A 200 A 200 A 200 A
FuseType Bolt Down Bolt Down Bolt Down Bolt Down Bolt Down
FuseholderType Block Block Block Block Block
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
Voltage 1000V 1000V 1000V 1000V 1000V