Vishay Semiconductor Opto Division LH1500AABTR
LH1500AABTR
Part No.:
LH1500AABTR
Manufacturer:
Vishay Semiconductor Opto Division
Category:
Solid State Relays
Package:
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaLH1500AABTR.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-350V
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LH1500
ProductStatus:
Active
MountingType:
Surface Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.25VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 350 V
LoadCurrent:
150 mA
On-StateResistance(Max):
20 Ohms
TerminationStyle:
Gull Wing
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaLH1500AABTR.pdf
1. How to order LH1500AABTR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LH1500AABTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LH1500AABTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LH1500AABTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LH1500AT LH1500AABTR LH1500AAB
Part Number LH1500AT LH1500AABTR LH1500AAB
Package/Case 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm)
Series LH1500 LH1500 LH1500
ProductStatus Active Active Active
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
OutputType AC, DC AC, DC AC, DC
Voltage-Input 1.25VDC 1.25VDC 1.25VDC
Voltage-Load 0 V ~ 350 V 0 V ~ 350 V 0 V ~ 350 V
LoadCurrent 150 mA 150 mA 150 mA
On-StateResistance(Max) 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms