Microchip Technology M15KP120A
M15KP120A
Part No.:
M15KP120A
Datasheet:
ShinYuaM15KP120A.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AR
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
78A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)