Microchip Technology M15KP150AE3
M15KP150AE3
Part No.:
M15KP150AE3
Datasheet:
ShinYuaM15KP150AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO204AR
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)