Microchip Technology M15KP180CAE3/TR
M15KP180CAE3/TR
Part No.:
M15KP180CAE3/TR
Datasheet:
M15KP180CAE3/TR.pdf
Description:
TVS 180V 5% 15000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
52A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)