Microchip Technology M15KP22AE3/TR
M15KP22AE3/TR
Part No.:
M15KP22AE3/TR
Datasheet:
M15KP22AE3/TR.pdf
Description:
TVS 22V 5% 15000W UNI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
37.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
404A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)