Microchip Technology M15KP240AE3/TR
M15KP240AE3/TR
Part No.:
M15KP240AE3/TR
Datasheet:
M15KP240AE3/TR.pdf
Description:
TVS 240V 5% 15000W UNI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
240V
Voltage-Breakdown(Min):
267V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
388V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
39A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)