Microchip Technology M15KP24CA
M15KP24CA
Part No.:
M15KP24CA
Datasheet:
ShinYuaM15KP24CA.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 40.7VC DO204AR
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
40.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
369A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)