Microchip Technology M15KP26CAE3
M15KP26CAE3
Part No.:
M15KP26CAE3
Datasheet:
ShinYuaM15KP26CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 44VC DO204AR
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
44V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
341A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)