Microchip Technology M15KP28CA
M15KP28CA
Part No.:
M15KP28CA
Datasheet:
ShinYuaM15KP28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.5VC DO204AR
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
316A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)